Yamaha CS6T
Artikkelnummer 1099447Rett cymbalstativ, enkelstagede ben, justerbar høyde 67–145 cm, trinnløs Step-Free Tilter, lett og kompakt konstruksjon, ergonomiske vingeskruer, rørdiametere 22,2/19,1/15,9 mm, vekt 2,7 kg
Yamaha CS6T – Rett cymbalstativ med enkeltstagede ben
Yamaha CS6T er et lett og stabilt rett cymbalstativ med enkeltstagede ben, utviklet for trommeslagere som ønsker pålitelig hardware uten unødvendig høy vekt. Med justerbar høyde fra 67 til 145 cm og en vekt på bare 2,7 kg passer stativet godt til øving, konserter og studioinnspillinger.
Stativet er utstyrt med Yamahas Step-Free Tilter for trinnløs vinkeljustering og en tredelt teleskopkonstruksjon som gir fleksibel cymbalplassering. Ergonomisk utformede vingeskruer gjør justeringene enkle, mens de enkeltstagede bena kombinerer god stabilitet med enkel transport og kompakt oppbevaring.
Oversikt og funksjoner
Enkeltstagede ben for lav vekt og god stabilitet
Yamaha CS6T har enkeltstagede ben som holder vekten nede samtidig som de gir stødig støtte til cymbalen. Konstruksjonen tar mindre plass enn mange alternativer med dobbeltstagede ben, noe som gjør stativet enklere å plassere rundt trommesettet og mer praktisk å transportere.
Med en vekt på bare 2,7 kg passer CS6T spesielt godt for trommeslagere som regelmessig transporterer utstyret sitt mellom øvingslokale, scene og studio. Den tredelte teleskopkonstruksjonen har rørdiametere på 22,2 mm, 19,1 mm og 15,9 mm.
Step-Free Tilter – presis og trinnløs vinkeljustering
Yamahas Step-Free Tilter gjør det mulig å justere cymbalens vinkel helt trinnløst, uten å være begrenset til faste posisjoner. Dette gir stor frihet til å finne en komfortabel spilleposisjon og tilpasse cymbalens vinkel til spillestilen og resten av trommesettet.
Den trinnløse mekanismen er spesielt praktisk når cymbaler skal plasseres tett inntil tammer eller andre stativer. Vinkelen kan finjusteres for god tilgjengelighet og en naturlig spillefølelse.
Rett cymbalstativ med fleksibel høydejustering
CS6T har en tradisjonell rett konstruksjon uten bomarm. Dette gjør stativet enkelt å plassere og godt egnet for trommeslagere som ikke trenger den ekstra rekkevidden til et cymbalstativ med bom.
Høyden kan justeres fra 67 til 145 cm, noe som gir gode muligheter til å tilpasse cymbalens plassering til ulike trommeoppsett. Den tredelte konstruksjonen gjør også stativet kompakt når det pakkes sammen.
Ergonomiske vingeskruer for enkel justering
Yamaha har videreutviklet utformingen av stativets vingeskruer og justeringsskruer for å gi et mer komfortabelt grep. Den ergonomiske formen gjør det enklere å stramme og løsne skruene ved justering av høyde og cymbalvinkel.
Dette er spesielt praktisk for trommeslagere som ofte rigger opp og pakker ned utstyret sitt, eller som trenger å gjøre raske justeringer mellom låter og konserter.
Yamaha CS6T sammenlignet med CS6 og CS6W
Yamaha CS6T er et rett cymbalstativ, mens CS6 og CS6W har innfellbare bomarmer på 32 cm. Alle tre modellene har Step-Free Tilter, men skiller seg fra hverandre når det gjelder konstruksjon og vekt.
CS6T veier 2,7 kg og har enkeltstagede ben. CS6 har også enkeltstagede ben, men veier 3,4 kg, mens CS6W har dobbeltstagede ben og veier 3,7 kg. CS6T er derfor et praktisk alternativ for trommeslagere som prioriterer lav vekt og foretrekker et rett cymbalstativ.
Spesifikasjoner
- Produkttype: Rett cymbalstativ
- Modell: Yamaha CS6T
- Serie: Yamaha 6-serien
- Benkonstruksjon: Enkeltstagede ben
- Høydejustering: 67–145 cm
- Vinkeljustering: Step-Free Tilter, trinnløs
- Vingeskruer: Ergonomisk utformede
- Konstruksjon: Tredelt teleskopstativ
- Utførelse: Rett stativ uten bomarm
- Rørdiametere: 22,2 / 19,1 / 15,9 mm
- Vekt: 2,7 kg
FAQ
Er Yamaha CS6T et rett cymbalstativ eller et bomstativ?
Yamaha CS6T er et rett cymbalstativ uten bomarm. Det passer for trommeslagere som ønsker et lett og kompakt stativ med fleksibel høyde- og vinkeljustering.
Hvor høyt kan Yamaha CS6T justeres?
Yamaha CS6T har en justerbar høyde fra 67 til 145 cm. Den tredelte teleskopkonstruksjonen gjør det enkelt å tilpasse cymbalens plassering til ulike trommeoppsett.
Hva er Step-Free Tilter på Yamaha CS6T?
Step-Free Tilter er Yamahas trinnløse mekanisme for justering av cymbalens vinkel. Den gjør det mulig å finjustere vinkelen uten å være begrenset til faste posisjoner.
Hva er forskjellen mellom Yamaha CS6T og CS6?
CS6T er et rett cymbalstativ med enkeltstagede ben og veier 2,7 kg. CS6 har også enkeltstagede ben, men er utstyrt med en 32 cm innfellbar bomarm og veier 3,4 kg. Begge modellene har Step-Free Tilter.